Šajā rakstā mēs esam uzskaitījuši galvenos punktus, kas jāņem, izvēloties ideālo guļammaisu. Protams, jums nebūs tādas pašas vajadzības, ja plānojat īslaicīgi doties kempingā, vai lai nodrošinātu sev mazliet vairāk komforta festivālā laikā. Šajā gadījumā ar cenas izdevīgumu var būt pietiekami.

No otras puses, ja jūs plānojat izpētīt pasauli (un pavadīt ievērojamu daļu no naktīm zem zvaigznēm), vai arī jūs regulāri braucat pa aukstiem reģioniem, tad noteikti ir nepieciešams ieguldīt labas kvalitātes guļammaisā (taloudellinen neuvonta).

Izskatīsim elementus, kas ir primāri jāvērtē pirms maisa iegādes:

Temperatūras novērtējums

Guļammaisi parasti tiek sadalīti pa temperatūras tipiem, kuriem tie ir paredzēti. Šajā intervālā tiek izmantotas trīs veidu klasifikācijas:

 • Liela aukstuma temperatūra (-5 °)
 • Komforta robežas temperatūra (0 °)
 • Komforta temperatūra (5 °)

Lielākā daļa valstu ir siltas dienas laikā, bet nakts laikā nākas saskarties ar lielu temperatūras kritumu.

Guļammaisu veidi:

 • Ziemas guļammaisi. Tie ir maisi, kas paredzēti tiem, kas plāno doties dabas atpūtā sniega vai ļoti zemas temperatūras apstākļos. Tos parasti klasificē zem -12 °.
 • Vasaras guļammaisi. Vasaras guļammaisi parasti ir klasificēti 0 ° vai vairāk, kas nozīmē, ka tie ir paredzēti gulēšanai, kad ārā nakts gaisa temperatūra ir 4 līdz 10 ° C. Šie maisi var nespēt efektīvi pasargāt jūs temperatūrām, kas ir zemākas par šīm un tiem lielākoties nav kapuces, lai pasargātu galvu no aukstuma.
 • Trīs sezonu guļammaisi. Trīs sezonu guļammaisi ir piemērotākie alpīnistiem un ceļotājiem. Tie parasti tiek klasificēti kā -12 līdz 0 °, kas nozīmē, ka tie ir paredzēti lietošanai no -6 līdz 4 ° C temperatūras. Jūs varat izmantot trīs sezonu guļammaisu arī vasarā, vienkārši neaizverot visu rāvējslēdzēju, lai tas neaizsegtu pārāk daudz.

Izolācijas veids un svars

Vienkāršiem dabas kempinga piedzīvojumiem ceļojot pa pasauli, maisa vieglumamam ir jābūt vienai no jūsu galvenajām prioritātēm.

Dažādie izolācijas veidi lielā mērā ietekmēs guļammaisa svaru, kā arī tā cenu. Ja jūs meklējat vieglu maisu ar mazāko iespējamo tilpumu, lai tas ietilptu pat mugursomā, dodiet priekšroku modelim ar izolāciju. Tas ir dārgāks nekā sintētiskie varianti, bet svara atšķirība ir ievērojama.

 • Pufīgie maisi ir īpaši viegli, silti un ērti ievietojami somā. To cenas ir diezgan augstas, taču ieguldījums guļammaisā ir ilgtermiņa ieguldījums. Jo šie guļammaisi ir ļoti izturīgi un var kalpot vairākus gadu desmitus. Tomēr to galvenais trūkums ir fakts, ka tie nav ūdensizturīgi, tādēļ, ja jums nav ārēja nodrošinājuma no lietus, jūs varat pavadīt diezgan neērtas naktis.
 • Ūdensdroša sega. Daži ražotāji piedāvā modeļus ar plānu sintētisko slāni, lai tie būtu izturīgi pret ūdeni.
 • Sintētiskie maisi. Pastāvīgu ceļotāju lokā sintētiskie guļammaisi netiek augstu vērtēti. Sintētiskie materiāli ir smagāki nekā uz down, taču tie materiāli ātrāk izžūst un ir daudz lētāki. Ja jums jānakšņo mitros apgabalos, sintētiskie var būt labs risinājums.
 • Sintētikas un pufa apvienojums. Lai arī retāk sastopami, šie guļammaisi ir vieglāki par sintētiskajiem un izžūst ātrāk par pufīgajiem maisiem.

Maisa formas

 • Guļammaisi sievietēm – Sieviešu guļammaisi ir īpaši izstrādāti, lai pielāgotos sieviešu morfoloģijai un bieži vien ir īsāki, lai saglabātu maksimālu siltumu. Lielākajai daļai ir arī papildus augšējās ķermeņa daļas izolācija.
 • “Mūmijas” tipa guļammaisi – Mūmijas guļammaisi ir siltāki to ļoti šaurā dizaina dēļ, kas dažiem cilvēkiem uztur vairāk siltuma. Tie parasti ir aprīkoti ar kapuci, lai jūsu galva būtu silta (lainaa heti tilille ilman luottotietoja).
 • Taisnstūra maisi, segas – Taisnstūra guļammaisi ir visērtākie, jo tie piedāvā daudz vietas patīkamai gulēšanai.