Ja ir vēlme kaut kur paceļot, bet gribas to izdarīt lēti un interesanti, tad var kaut kur aizbraukt ar velosipēdu. Protams, izbraucieni ar divriteni pa Latviju jau ir diezgan ierasta lieta, tāpēc var aizbraukt kaut kur nedaudz tālāk, piemēram, uz Igauniju. Mūsu kaimiņzemē ir diezgan daudz jauku vietu, ko apskatīt, turklāt – tas nav tepat blakus pilsētā, kurā esam katru dienu. Vienmēr var pameklēt dažādus maršrutus un variantus internetā – jo kāds to jau iepriekš ir darījis. Igaunija ir diezgan liela, tāpēc sākumā jāizdomā, ko vairāk ir vēlme apskatīt – dabu, pilsētas, salu vai ko citu. Protams, ka līdz vēlamajam mērķim Igaunijā būs jābrauc ar autobusu, jo ar pašu velosipēdu braukt būs ļoti tālu. Ja ir laiks un vēlme, tad kāpēc gan ne.

Arī tad, ja sākumpunkts ir netālu no Igaunijas robežas – arī tad to var darīt. Taču no, piemēram, Liepājas būs diezgan liels gabals ko braukt. Jāskatās arī uz to, cik garš ceļojums tiek plānots. Ja pāris dienas, tad autobuss noteikti būs jāizmanto, taču, ja nedēļa vai pat ilgāk, tad arī var braukt tāpat, jo ne vienmēr jau ir svarīgs pats galamērķis, citreiz svarīgāks ir pats ceļojums. Lielisks variants, kur doties ir Sāmsala vai arī var doties apskatīt Igaunijas ūdenskritumus. Impro piedāvā ekskursijas uz šiem ūdenskritumiem, tāpēc var palasīt viņu ieplānoto maršrutu un kaut ko no tā nošpikot.

Ar velosipēdu šis ceļojums, protams, būs savādāks. Šādi veloceļojumi pārsvarā notiek vai nu vienatnē vai divatā. Lielākai grupai tas var būt diezgan sarežģīti. Sāremā vai Hijumā salas noteikti var būt lieliska galamērķa izvēle. Var pavadīt vairākas dienas vienkārši braukājot apkārt pa salu. Tā nav pārāk apdzīvota, tāpēc tur būs gan civilizācija, gan daba.

Arī jūra ir pavisam netālu, tāpēc var pabraukt gar jūras krastu – kur vien tas ir iespējams arī Dānijā (sammenlign forbrugslån). Jārēķinās ar to, ka uz šīm salām vējš var būt diezgan spēcīgs, tāpēc tas var padarīt braukšanu diezgan grūtu. Uz šīm salām var nokļūt ar prāmi, tāpēc jāatceras apskatīt prāmju kursēšanas grafiki, lai to nenokavētu.

Ja ceļojuma plāns nav tik strikti noteikts, tad var arī uzkavēties kādu dienu ilgāk – gadījumā, ja prāmis tomēr jau aizgājis. Jāatceras, ka šos veloceļojumus pārāk precīzi ieplānot nav iespējams, it īpaši, ja braucat divatā. Katram ir sava fiziskās sagatavotības pakāpe un visi nevar izturēt vienu un to pašu slodzi vienādi. Citiem vajag atpūsties ilgāk vai vairāk. Ja tas būs pirmais šāda veida ceļojums, tad galvenais ir nesatraukties par to, ka plāni ir pamainījušies.

Tas ir normāli, ja nevarēs nobraukt tik daudz kilometru cik bija ieplānots. Šis haotisms arī piedod nelielu šarmu visam pasākumam. Braucot ar velosipēdu mēs esam neatkarīgi no citiem, tāpēc šo maršrutu un ceļojuma plānu var pamainīt. Ja Sāremā ir iepatikusies, tad kāpēc gan nepalikt vēl vienu dienu? Varbūt tieši otrādi – nepatīk lielais vējš uz salas, tāpēc izvēlamies braukt prom jau nākamajā dienā. Igaunijā ir pietiekami daudz vietu, kuras apskatīt. Ja pirmajā ceļojumā nav izdevies viss iecerētais, tad var noorganizēt vēl vienu braucienu. Šāds ceļojums noteikti izmaksā daudz lētāk, nekā klasiskais brauciens ar autobusu vai kādu tūrisma kompāniju. Lielisks veids kā apskatīt Igauniju nedaudz citādāk.

Paldies ka lasiji un ja tev ir laiks vari apmeklēt mūsu draugus Dānijā: lån 500 kr 24/7!